.

 

Diverse turneringer gennem årene                                                                                   

 

 

1. Klubmestre

2. Vindere af mixturneringen

3. Bedst placerede i makkerparturneringen

4. Klubbens Danmarksmestre

5. Klubbens Jyske mestre

6. Årlig bykamp mod Nim L’hombre klub

 

1. Klubmestre

 

1954    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1955    F. Bech Nygård – Peder Sørensen – Henry Jensen – Carl Henriksen.

1956    Th. Osen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1957    Boye Kromann – Erik Nielsen – Ove Nielsen – Ove Nygård.

1958    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1959    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1960    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1961    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1962    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1963    Gunnar Løkke – Niels Hansen – Peder Hansen – Carl Jørgensen.

1964    Anton Hansen – Tonny Graversen – Thomas Meldgård – A. Mogensen.

1965    Svend Andersen – Reimer Jensen – Niels Brinch – Arne Christiansen.

1966    Peder Sørensen – Harald S. Nielsen – F. Bech Nygård – Børge Pedersen.

1967    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1968    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1969    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1970    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Henning Laursen.

1971    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Henning Laursen.

1972    Th. Olsen – Åge Damgård – Ejnar Søndergård – Henning Laursen.

1973    Peder Sørensen – Harald S. Nielsen – Knud Flytkjær – Henry Astrup.

1974    Erik Jørgensen - John Bentsen – Alfred Rasmussen – Børge Pedersen.

1975    Th. Olsen – Ejler Henriksen – Ejnar Søndergård – Henning Laursen.

1976    Peder Sørensen – Harald S. Nielsen – Henry Astrup – F. Bech Nygård.

1977    Th. Olsen – Knud Flytkjær – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1978    Th. Olsen – Knud Flytkjær – Ejnar Søndergård – Ejler Henriksen.

1979    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1980    Peder Sørensen – Harald S. Nielsen – F. Bech Nygård – Henry Astrup.

1981    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1982    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1983    Egon Hansen – Carl G. Roest – Sigurd Jørgensen – Niels P. Nielsen.

1984    Ejnar Søndergård – Henning Laursen – Knud Flytkjær – Kr. Søndergård.

1985    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1986    Niels Brink – A. Mogensen – Erhardt Andersen – Gunnar Rasmussen.

1987    Ejnar Søndergård – Henning Laursen - Carl G. Roest – Kresten Søndergård

1988    Henning R. Jensen – Anders Skovgård – Sven Jørgensen – Ove Sørensen.

1989    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1990    Ejnar Søndergård – Henning Laursen – Carl G. Roest – Kresten Søndergård.

1991    Ejnar Søndergård – Henning Laursen – Carl G. Roest – Kresten Søndergård.

1992    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted

1993    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1994    Gunnar Hede – Erling Herskind – Renny Christensen – Christian Rasmussen.

1995    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1996    Karl Erik Wael – Hans Guldberg – Alfred Rasmussen – Henning R. Jensen

1997    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1998    Jens Lindhardtsen – Asger Skovbølling – Jens Rodsted – Arne Rodsted.

1999    Jens Lindhardtsen – Jens Rodsted – Sven Jørgensen – Ove Sørensen.

2000    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardsen – Sven Jørgensen – Jens Rodsted.

2001    Sven Kristensen – Hans Bjerre – Gunnar Rasmussen – Ejvind Olsen.

2002    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted.

2003    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted.

2004    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted.

2005    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted.

2006    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted.

2007    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted.

2008    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted.

2009    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted

2010    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted

2011    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted

2012    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted

2013    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted

2014    Ejvind Olsen – Holger Høj Madsen – Iver Simonsen – Hans Bjerre

2015    Carsten Kildevang - Orla Christensen – Anders Skovgaard – Palle Andersen

2016    Ejvind Olsen – Holger Høj Madsen – Iver Simonsen – Hans Bjerre

2017    Ejvind Olsen – Holger Høj Madsen – Iver Simonsen – Hans Bjerre

2018    Carsten Kildevang – Orla Christensen – Anders Skovgaard – Palle Andersen

2019    Jens Lindhardtsen – Klaus Lindhardtsen – Sven Jørgensen – Arne Rodsted

 

 

2. Vindere af mixturneringen

 

2019A

Hans Bjerre

Peter Vrå

Iver Simonsen

Poul Erik Bonde

2019B

Helle Raaberg

Carsten Kildevang

Rasmus Nielsen

Renny Christensen

2018A

Casper Engelbredt

Niels Rasmussen

Torben Morel

Alfred Pauluth

2018B

Arne Rodsted

Rasmus Nielsen

Helle Raaberg

Sven Jørgensen

2017A

Allan Sternberg

Ove Jørgensen

Anna Lindhardtsen

Helle Sofie Bak

2017B

Carl Erik Svendsen

Otto Kristensen

Villy Maden

Søren Blumensaadt

2016A

Alfred Pauluth

Carsten Kildevang

Casper Engelbredt

Orla Christensen

2016B

Thomas Nielsen

Jens Lindhardtsen

Regitze Hansen

Klaus Lindhardtsen

2015A

Thomas Nielsen

Klaus Lindhardtsen

Jens Lindhardtsen

Regitze Hansen

2015B

Poul Erik Bonde

Alfred Pauluth

Casper Engelbredt

Kjeld R. Petersen

2014A

Poul Erik Bonde

Klaus Lindhardtsen

Kjeld R. Pedersen

Jens Lindhardtsen

2014B

Tove Wael

Palle Andersen

Niels Dalgaard

Anders Skovgaard

2013A

Bent Andersen

Erling Herskind

Jørgen Møller

Niels Nielsen

2013B

Hans Bjerre

Anders Skovgaard

Palle Andersen

Iver Simonsen

2012A

Michael Taudal

Erling Herskind

Søren Olesen

Hans Guldberg

2012B

Anders Skovgaard

Ove Sørensen

Palle Andersen

Chr. Rasmussen

2011A

Ove Sørensen

Orla Christensen

Chr. Rasmussen

Preben Andersen

2011B

Søren Blumensaadt

Kristian Hyllested

Carl Erik Svendsen

Svend E. Nielsen

2010A

Jens Lindhardtsen

Klaus Lindhardtsen

Rasmus Nielsen

Niels P. Thomsen

2010B

Ejvind Olsen

Gunnar Rasmussen

Renny Christensen

Hans Guldberg

2010C

Anders Skovgaard

Palle Andersen

Niels Nielsen

Bent Andersen

2009A

Jens Lindhardtsen

Niels Nielsen

Klaus Lindhardtsen

Bent Andersen/

Lars Møldrup

2009B

Carsten Kildevang

Thom Sørup

Tove Wael

Søren Olesen

2008A

Ejvind Olsen

Gunnar Rasmussen

Kristian Hyllested

Svend E. Nielsen

2008B

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

Palle Andersen

Anders Skovgaard

2007A

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

Laust Jepsen

Thomas Nielsen

2007B

Casper Engelbredt

Alfred Pauluth

Palle Andersen

Anders Skovgaard

2006A

Jens Lindhardtsen

Klaus Lindhardtsen

Niels Nielsen

Bent Andersen

2006B

Casper Engelbredt

Alfred Pauluth

Thorv. Rasmussen

Bengt West

2005A

Ejvind Olsen

Gunnar Rasmussen

Palle Andersen

Anders Skovgaard

2005B

Casper Engelbredt

Alfred Pauluth

Otto Christensen

Rasmus Nielsen

2004

Jens Lindhardtsen

Klaus Lindhardtsen

Casper Engelbredt

Alfred Pauluth

2003

Svend Kristensen

Hans Bjerre

Jørgen Flohr

Renny Christensen

2002

Jens Lindhardtsen

Klaus Lindhardtsen

Otto Christensen

Rasmus Nielsen

2001

Erling Herskind

Gunnar Hede

Jørgen Flohr

Hans Guldberg

2000

Erling Herskind

Gunnar Hede

Carsten Kildevang

Orla Christensen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Bedst placerede i makkerparturneringen

 

       2019

Nr.1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr.2

Arne Rodsted

-

Sven Jørgensen

2018

Nr. 1

Arne Rodsted

-

Sven Jørgensen

 

Nr. 2

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

2017

Nr. 1

Ejvind Olsen

-

Holger Høj Madsen

 

Nr. 2

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

2016

Nr. 1

Arne Rodsted

-

Sven Jørgensen

 

Nr. 2

Niels Rasmussen

-

Torben Morel

2015

Nr. 1

Iver Simonsen

-

Hans Bjerre

 

Nr. 2

Erling Herskind

-

Jørgen Møller

2014

Nr. 1

Ejvind Olsen

-

Holger H. Madsen

 

Nr. 2

Carsten Kildevang

-

Orla Christensen

2013

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Ove Sørensen

-

Christian Rasmussen

2012

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Søren Blumensaadt

-

Carl Erik Svendsen

2011

Nr. 1

Arne Rodsted

-

Sven Jørgensen

 

Nr. 2

Casper Engelbredt

-

Alfred Pauluth

2010

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Iver Simonsen

-

Hans Bjerre

2009

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Sven Jørgensen

-

Arne Rodsted

2008

Nr. 1

Iver Simonsen

-

Hans Bjerre

 

Nr. 2

Hans Guldbjerg

-

Renny Christensen

2007

Nr. 1

Sven Jørgensen

-

Arne Rodsted

 

Nr. 2

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

2006

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Casper Engelbredt

-

Alfred Pauluth

2005

Nr. 1

Iver Simonsen

-

Hans Bjerre

 

Nr. 2

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

2004

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Søren Blumensaadt

-

Carl Erik Svendsen

2003

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Svend Kristensen

-

Hans Bjerre

2002

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Klaus Lindhardtsen

 

Nr. 2

Sven Kristensen

-

Hans Bjerre

2001

Nr. 1

Henning Roger Jensen

-

Karl Erik Wael

 

Nr. 2

Sven Jørgensen

-

Jens Rodsted

2000

Nr. 1

Gunner Hede

-

Erling Herskind

 

Nr. 2

Jørgen Flohr

-

Hans Guldberg

 1999

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Jens Rodsted

 

Nr. 2

Iver Simonsen

-

Christian Rasmussen

 1998

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Asger Skovbølling

 

Nr. 2

Svend Kristensen

-

Hans Bjerre

 1997

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Asger Skovbølling

 

Nr. 2

Anders Skovgaard

-

Sven Jørgensen

 1996

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Asger Skovbølling

 

Nr. 2

Niels P. Nielsen

-

Sigurd Jørgensen

 1995

Nr. 1

Henning Roger Jensen

-

Alfred Rasmussen

 

Nr. 2

Jens Lindhardtsen

-

Asger Skovbølling

 1994

Nr. 1

Jens Lindhardtsen

-

Asger Skovbølling

 

Nr. 2

Svend Kristensen

-

Hans Bjerre

 

 

4. Klubbens Danmarksmestre

 

2016

Jens Lindhardtsen

Klaus Lindhardtsen

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

2015

Jens Lindhardtsen

Klaus Lindhardtsen

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

2002

Jens Lindhardtsen

Klaus Lindhardtsen

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

2001

Gunnar Hede

Erling Herskind

Lars Harmsen

Inge Harmsen

1995

Gunnar Hede

Erling Herskind

Lars Harmsen

Inge Harmsen

1990

Jens Lindhardtsen

Asger Skovbølling

Jens Rodsted

Arne Rodsted

1975

Erik Jørgensen

John Bentsen

Jens Lindhardtsen

A. Skovbølling

1962

Thorvald Olsen

Åge Damgård

Ejnar Søndergaard

Ejler Henriksen

 

 

5. Klubbens Jyske mestre

 

2018-19

Søren Blumensaadt

Carl E. Svendsen

Holger H. Madsen

Klaus Lindhardtsen

2017-18

Søren Blumensaadt

Carl E. Svendsen

Holger H. Madsen

Klaus Lindhardtsen

2016-17

Søren Blumensaadt

Carl E. Svendsen

Niels Rasmussen

Torben Morel

2014-15

Palle Andersen

Anders Skovgaard

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

2013-14

Palle Andersen

Anders Skovgaard

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

2011-12

Palle Andersen

Anders Skovgaard

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

2009-10

Søren Blumensaadt

Carl E. Svendsen

Niels Rasmussen

Torben Morel

2008-09

Palle Andersen

Anders Skovgaard

Sven Jørgensen

Arne Rodsted

2007-08

Thom Sørup

Anna Lindhardtsen

Rasmus Nielsen

Renny Christensen

2001-02

Søren Blumensaadt

Helle Harmsen

Hans Bjerre

Ejvind Olsen

2000-01

Gunnar Hede

Inge Harmsen

Iver Simonsen

Casper Engelbredt

1997-98

Gunnar Hede

Inge Harmsen

Iver Simonsen

Casper Engelbredt

 

 

6. Årlig bykamp mod Nim L’hombre klub

 

1963/64

Nim

1983/84

Brædstrup

 

2003/04

Brædstrup

 

1964/65

Brædstrup

1984/85

Brædstrup

 

2004/05

Nim

 

1965/66

Brædstrup

1985/86

Nim

 

2005/06

Nim

 

1966/67

Brædstrup

1986/87

Nim

 

2006/07

Brædstrup

 

1967/68

Brædstrup

1987/88

Brædstrup

 

2007/08

Nim

 

1968/69

Brædstrup

1988/89

Nim

 

2008/09

Brædstrup

 

1969/70

Brædstrup

1989/90

Brædstrup

 

2009/10

Brædstrup

(61-59)

1970/71

Brædstrup

1990/91

Nim

 

2010/11

Brædstrup

(60-60) +13

1971/72

Brædstrup

1991/92

Nim

 

2011/12

Nim

(58-62)

1972/73

Nim

1992/93

Brædstrup

 

2012/13

Brædstrup

(59-51)

1973/74

Nim

1993/94

Brædstrup

 

2013/14

Brædstrup

(52-48)

1974/75

Brædstrup

1994/95

Brædstrup

 

2014/15

Brædstrup

(64-56)

1975/76

Brædstrup

1995/96

Brædstrup

 

2015/16

Brædstrup

(62-48)

1976/77

Brædstrup

1996/97

Brædstrup

 

2016/17

Brædstrup

(56-44)

1977/78

Brædstrup

1997/98

Brædstrup

 

2017/18

Nim

(49-61)

1978/79

Brædstrup

1998/99

Brædstrup

 

2018/19

Nim

 

1979/80

Brædstrup

1999/00

Brædstrup

(55-45)

 

 

 

1980/81

Brædstrup

2000/01

Brædstrup

(50-40)

 

 

 

1981/82

Brædstrup

2001/02

Brædstrup

(60-30)

 

 

 

1982/83

Brædstrup

2002/03

Brædstrup

(63-47)

 

 

 

  Tal i parentes er kamppoint. Første tal gælder Brædstrup.